Pearl Moravia - gordonsetr chovatelská stanice

Pearl Moravia - o nás a našich gordonsetrechNovinky 2013

Novinky 2018  Novinky 2017  Novinky 2017  Novinky 2016  Novinky 2015  Novinky 2014  Novinky 2013  Novinky 2012

V tomto roce jsme se plně věnovali naší malé princezně Ashley. Začali jsme s loveckým výcvikem a absolvovali pár výstav.

Jako první jsme v únoru navštívili výstavu psů v Brně, kde Ashley i Archie ve třídě štěňat získali ocenění „Velmi nadějná“.

V květnu jsme se s Ashley a Archim zúčastnili výcvikového kurzu na Rusavě a tyto 4 dny pro nás byli obrovskou motivací, neboť jsme se utvrdili, že prckové mají výborné vrozené lovecké vlastnosti.

Další akcí v květnu byla opět výstava a to Klubová výstava anglických ohařů pořádaná MSKAO. Tady oba nastoupili do třídy mladých, kdy Archie zvítězil v konkurenci dalších 3 psů a získal ocenění Výborná 1 a titul CAJC. Ashley nezůstala pozadu a také zvítězila v konkurenci dalších 2 fenek a také získala ocenění Výborná 1 a titul CAJC. Výstavy se také zúčastnili další dva naši odchovánci a to Atrei, který přijel až z Polska a odvezl si ocenění Velmi dobrý. Dalším byla Aileen, která se umístila ihned za svojí sestrou Ashley s oceněním Výborná 2. O nejlepšího mladého jedince tedy nastoupili Archie s Ashley a titul BOJ získal Archie. Byla to pro nás první velmi pěkná a úspěšná výstava.

Za 14 dní po klubové výstavě jsme jeli na další výstavu do Litoměřic, kde si Ashley i Archie zopakovali svůj úspěch z klubovky s jediným rozdílem, že titul BOJ získala tentokrát Ashley.

V mezičase mezi výstavami jsme se naplno věnovali základnímu loveckému výcviku a oba nám dokazovali, že přesně tohle je to, pro co byli vyšlechtěni.

gordonsetr Ashley
Ashley Princess Pearl Moravia

V červnu jsme jeli na další výstavu do Brna, kde Archie opět získal titul CAJC a BOJ, Ashley získala od pana rozhodčího ocenění V1 bez titulu. Na této výstavě Archie splnil podmínky a byl mu přiznán titul Český Junior šampion. Další výstava se konala v červenci v Mladé Boleslavi. Archie opět zazářil a odvážel si poslední juniorský titul CAJC a BOJ. Ashley tentokrát získala ocenění Výborná 2. Byla to poslední výstava, kde jsme se účastnili ve třídě mladých.

gordonsetr Ashley
Archie Princ Pearl Moravia

Srpen byl pro nás ve znamení loveckého výcviku a jeli jsme na čtyřdenní výcvikový kurz pořádaný klubem MSKAO, který byl zakončen Zkouškami vloh. Tento kurz byl pro nás velmi poučný a získali jsme spoustu dalších užitečných rad. Také jsme strávili krásné 4 dny ve společnosti lidí, kteří byli zapáleni pro stejnou věc. Poslední den se konali ZV, které Ashley i Archie zvládli ve svém 1 roce bez chybičky, oba v I. ceně s 225 body.

Poslední akcí v tomto roce byla dvoudenní výstava v Nitře (SK). První den získala Ashley ocenění Výborná 1 bez titulu, Archie Výborný 2, res.CAC. Druhý den si oba odnesli od paní rozhodčí ocenění Velmi dobrý.

Archie po splnění všech podmínek klubu byl zařazen mezi chovné psy.

Po zbytek roku už si oba užívali pouze v polích a lesích a intenzivním loveckém výcviku.

Jana Vajdíková
V Uličce 305, Jarošov
Uherské Hradiště
pearlmoravia@seznam.cz
Tel.: 733 761 328

Tvorba www stránek pro chovatele cernohubova.com

 |      NÁVŠTĚV