Pearl Moravia - gordonsetr chovatelská stanice

Pearl Moravia - o nás a našich gordonsetrechNovinky 2014

Novinky 2018  Novinky 2017  Novinky 2017  Novinky 2016  Novinky 2015  Novinky 2014  Novinky 2013  Novinky 2012

Rok 2014 se pro nás stal hlavně rokem zkouškovým. Po pilném cvičení jsme odstartovali šňůru zkoušek pro ohaře. Začali jsme v květnu Podzimními zkouškami, které jsme absolvovali v I. ceně. Následovali v červenci Zkoušky z vodních prací, opět oba v I. ceně. Týden na to oba opět úspěšně v I. ceně složili Lesní zkoušky. Poslední zkoušky, na které jsme se přihlásili, byli ty nejnáročnější a to Všestranné zkoušky ohařů. Tady jsme věděli, že je to opravdu o obrovském štěstí a náladě psa. VZ jsou dvoudenní, kdy jeden den se zkouší disciplíny v lese a druhý den v poli a na vodě. Les Ashley i Archie zvládli naprosto skvěle. Druhý den, kdy se zkoušelo na poli a ve vodě začal cekem dobře. Zvládli jsme dohledávky a vlečku a přejížděli na vodu. Tady se Ashley rozhodla trochu zastávkovat na ochotě na hluboké vodě a páni rozhodčí nás ohodnotili známkou 1 a tím jsme spadli do II. Ceny. Archie se zatím držel statečně. Poslední disciplínou bylo velké pole, kde se zkouší společný hon a samostatné hledání v poli. Tady už Ashley prošla bez chyby, ale bohužel Archie neodolal malému srnčeti a rozhodl se lovit. Sice dostal ještě jednu šanci, ale jeho pud byl silnější. Známka 0 z poslušnosti ho vyloučila. Tím jsme ukončili pro tento rok zkouškovou sezonu.

gordonsetr vystavování

V tomto roce jsme absolvovali pouze dvě výstavy a to v dubnu Českých Budějovicích, kde Ashley i Archie získali stejné ocenění a to Výborná 1, CAC, res. CACIB.

Další výstavou byla květnová Klubová výstava MSKAO. Z této výstavy si Ashley odvezla ohodnocení Výborná 2, res. CAC, Archie Velmi dobrý a Atrei, který opět přijel z Polska a dostal ocenění Výborný 4. Přihlásili jsme také mamču Cindy a to do třídy šampionů, kde si vyběhala ocenění Výborná 3.

Pro nás byl tento rok velmi úspěšný, hlavně co se pracovních zkoušek týká. Získání titulu CAC v Českých Budějovicích byl pro nás také důležitý, neboť jsme započali čekatelství na Českého šampiona.

Jana Vajdíková
V Uličce 305, Jarošov
Uherské Hradiště
pearlmoravia@seznam.cz
Tel.: 733 761 328

Tvorba www stránek pro chovatele cernohubova.com

 |      NÁVŠTĚV