Pearl Moravia - gordonsetr chovatelská stanice

Pearl Moravia - o nás a našich gordonsetrechNovinky 2015

Novinky 2018  Novinky 2017  Novinky 2017  Novinky 2016  Novinky 2015  Novinky 2014  Novinky 2013  Novinky 2012

V roce 2015 jsme zkouškové a výstavní období rozložili tak půl na půl. Začali jsme v dubnu výstavou v Ostravě, kde si jak Ashley tak i Archie vyběhali ocenění Výborná 1 bez titulu. V květnu jsme si s Ashley zkusili zaběhnout Klubové derby. I tady Ashley prokázala, že je skvělým pracovním psem a derby zaběhla s ohodnocením VD a 11 body.

A jako každý rok v květnu jsme se zúčastnili i Klubové výstavy MSKAO, kde si Ashley vysloužila opět ohodnocení Výborná 2, res.CAC, tak jako vloni a Archie si odnesl ohodnocení Výborný 4.

V červnu jsme se s Ashley a Cindy poprvé také vypravili na Klubovou výstavu pořádanou ČPSK na Konopišti. Ashley ve třídě pracovní a v konkurenci dalších 5 fen zvítězila a získala titul CAC. Cindy ve třídě šampionů byla oceněna Výbornou 3. O týden později se obě holky zúčastnili Krajské výstavy ve Zlíně. Ashley získala ocenění Výborná 1, Vítěz třídy a Cindy byla oceněna Výbornou 2.

V červnu byla poslední výstavou pro Ashley ve třídě pracovní výstava v Brně. Z této výstavy jsme si odvezli také Výbornou 1 a titul CAC a tímto jsme konečně s Ashley splnili podmínky a Ashley byl přiznán titul Český Junior šampion a Český šampion.

Následoval pracovní červenec a s Ashley jsme se zúčastnili Memoriálu J. Lammera pořádaným MSKAO. Tato dvoudenní zkouška sestávala z Lesních zkoušek a Zkoušek z vodních pracích. Po oba dva dny Ashley předvedla skvělou práci a memoriál ukončila v I. Ceně s body 228 na LZ a 95 na ZVP. A abychom s Ashley nevyšli ze cviku, tak jsme si ještě zkusili Podzimní zkoušky a opět v I. Ceně s 288 body.

Následovala opět výstava a to Mezinárodní výstava psů v Mladé Boleslavi. Tato výstava byla pro Ashley zatím ta nejúspěšnější. Ve třídě šampionů zvítězila, získala titul CAC, CACIB a BOS!!! Titulem CACIB také získala nominaci na Crufts 2016. Archie získal ocenění Výborný 2, res. CAC.

gordonsetr vystavování
Ashley Princess Pearl Moravia

Září už pro nás bylo ukončení jak zkouškové, tak výstavní sezony. Absolvovali jsme Klubové Všestranné zkoušky, které Ashley ukončila v III. ceně, ale zato Archimu se podařilo tyto VZ ukončit v I. ceně.

Poslední akcí byla opět výstava v Brně, kde si jak Ashley, tak i Archie vyběhali ocenění Výborná 2, res.CAC. Tímto také Archie splnil podmínky a byl mu přiznán titul Český šampion .

Ale nejen Ashley a Archie byli letos úspěšní. Také bráška Atrei, který žije v Polsku, dokázal získat titul Slovenský šampion a Polský šampion. Atrei také v Polsku působí jako chovný pes.

Myslím, že i letošní rok byl po všech stránkách úspěšný a poslední sladké zakončení bylo udělení výjimky na jeden vrh pro Ashley, která nesplňuje podmínku pro uchovnění z důvodu neúplného chrupu. Ale jelikož prokázala skvělé vrozené pracovní vlastnosti, rozhodli jsme se, že by bylo škoda, nemít po ní potomky, kteří by mohli tyto vlastnosti předávat dále. Jako krycího psa jsme zvolili českého nejúspěšnějšího psa a to jak na poli výstavním, tak i poli pracovním Zira z Holubické stráně. Doufáme, že vše se podaří a do naší CHS přibude další, tak skvělá fenka, jako je Ashley a Cindy.

Samozřejmě se také musím zmínit i ostatních našich odchováncích. Všichni se mají skvěle, jsou zdraví a vím, že jim majitelé dávají spoustu lásky, jaké si zaslouží. Za to jim chci všem moc poděkovat a jsme moc rádi, že právě oni jsou majiteli našich prvních dětí.

Jana Vajdíková
V Uličce 305, Jarošov
Uherské Hradiště
pearlmoravia@seznam.cz
Tel.: 733 761 328

Tvorba www stránek pro chovatele cernohubova.com

 |      NÁVŠTĚV