Pearl Moravia - gordonsetr chovatelská stanice

Pearl Moravia - o nás a našich gordonsetrechNovinky 2016

Novinky 2018  Novinky 2017  Novinky 2017  Novinky 2016  Novinky 2015  Novinky 2014  Novinky 2013  Novinky 2012

Fotky z aktuálního dění u nás přidáváme na:
GORDONSETTER.RAJCE.IDNES.CZ


Podzim 2016 - Cindy, Ashley a Beitris

5.11.2016 - A začaly nám hony4.11.2016 - První výcvik v poli
Dnes jsme se poprvé s Beitris a její sestřičkou Blaire a jejím pánečkem Petrem vydali do Bystřice pod Hostýnem a výcvikářem Milanem Naděm na první výcvik v poli. Holky prokázaly, že lovecké vlohy mají a krásně v rámci jejich věku pracovaly. Vyzkoušely si i obě podržet aport bažanta a obě to krásně zvládly. Moc se těšíme na další výcvik.
Jinak s Beitris dále pomalu cvičíme držení aportu (činky) a musím říct, že je moc šikovná a chápavá.29.-30.10.2016 - DOUBLE CACIB PRAGUE EXPO DOG
(rozhodčí: sobota - Austin Long-Doyle, Irsko; neděle - Baker Richard, Austrálie)
Ashley Princess Pearl Moravia - tř.šampionů - 2x V1, 2x CAC, 2x res.CACIB
Beitris Pearl Moravia - tř. dorostu - 2x VN1
Brodey Pearl Moravia - tř. dorostu - VN1/2 (pouze sobota)
Bryson Zir Pearl Moravia - tř. dorostu - N2/2 (pouze sobota)
Bohužel Brysík trošku stávkoval a nechtěl si nechat prohlédnout zoubky, ale i tak dostal velmi krásný posudek.

Další výstava, která pro mne měla zvláštní význam a to proto, že v sobotu jsem přihlásila do závěrečných soutěží poprvé naši chovatelskou stanici. Všechny čtyři naše gordony jsme svěřili mladičkým handlerkám, které naprosto profesionálně a perfektně ty naše divochy předvedly. Holky, moc děkuji :-)
Další velkou radostí bylo sobotní zadání čtvrtého titulu CAC ve třídě šampionů u Ashley, která tímto splnila podmínky a byl ji přiznán titul Grand šampion ČR. Tímto naše Ashley se ctí ukončila svoji účast na mezinárodních a národních výstavách a nyní už ji budete mít možnost vidět pouze na klubových výstavách. A jak jsem ji slíbila, bude si už jen užívat toho pravého setřího života na honech a procházkách tam, kde to má nejraději :-)
Ashley je pro mne srdcová fenka a vím, že taková druhá už nikdy nebude, tak doufám, že ji zdravíčko bude přát a bude tu se mnou ještě spoustu let :-)

 Chovatelská skupina

 Ashley


Beitris a Brodey


Bryson


8.10.2016 - Mezinárodní výstava – České Budějovice
(rozhodčí: Magdalena Musial , Polsko)
Ashley Princess Pearl Moravia - tř.šampionů - V1, CAC, CACIB, BOS - kvalifikace na CRUFTS 2017
Beitris Pearl Moravia - tř. dorostu - VN1


Beitris

 Ashley


24.9.2016 - Moravskoslezská národní výstava – Brno
(rozhodčí: MVDr. František Šimek)
Ashley Princess Pearl Moravia - tř. šampionů - V2
Beitris Pearl Moravia - tř. dorostu - VN2/3
Blaire Pearl Moravia - tř. dorostu - N3/3


Blaire a Beitris

 Ashley


9.8.2016 - Vrh B dnes slaví svoje první polokulatiny 6 měsíců
Zlatíčka moje, přejeme vám s mámou Ashley všecičko nejlepší, posíláme pusu na čumáčky a dělejte svým pánečkům jen samou radost. Bryson Zir, Brandeles, Brodey, Broderic, Blaire, Bronnen a moje malé zlatíčko Beitris.


6.8.2016 - Vrh A slaví své 4 narozeniny
Všem našim áčkům přejeme krásné narozeniny, vše nejlepší ať jste nadále všichni šťastní a spokojení. Archie, Asthon, Atrei, Abbey, Aileen, Aimee, Allison, Angel, Angie, Annie a moje milovaná Ashley, které děkuji za to, jaká je a co vše mi dává. Také posíláme pozdrav a vzpomínku za duhový most Aaronkovi, který už víc jak rok není mezi námi.


18.6.2016 - MVP Intercanis - Brno
(rozhodčí: Burski Wojciech, Polsko)
Brandeles Pearl Moravia - tř. štěňat - VN1/2
Beitris Pearl Moravia - tř. štěňat - VN1/2
Blaire Pearl Moravia - tř. štěňat - VN2/2
Ashley Princess Pearl Moravia – tř. šampionů - V2/2, res.CAC

Tato výstava měla pro nás zvláštní význam a to v odstartování výstavní kariéry našich odchovánků vrhu B. Zúčastnili se tři a všichni svoji premiéru zvládli na jedničku s hvězdičkou. Krásně se prezentovali a odnesli si nádherné posudky s konstatováním pana rozhodčího, že mají velmi krásné hlavy. Děkuji majitelům za skvělou péči, že ty naše béčka na výstavu přihlásili a vše tak bezvadně zvládli.
5.6.2016 - Klubová výstava ČPSK - Konopiště
(rozhodčí: Jean Collins Pitman, Velká Británie)
Ashley Princess Pearl Moravia – tř. šampionů - V2/7, res.CAC
Z této výstavy jsme si odvezli úžasný zážitek z posuzování paní Pitman. A opět se mi potvrdilo, že pro britské rozhodčí je Ashley velmi kvalitní fenou a líbí se.


22.5.2016 - Klubové výstavy stavačov - Dunajská Lužná
(rozhodčí: Ljubičić Neven, HR)
Ashley Princess Pearl Moravia - tř. šampionů - V1, CAC, Klubový vítěz, BOS
Archie Princ Pearl Moravia - tř. pracovní - VD
Původně jsem měla v plánu jet na tuto výstavu pouze jako divák a fandit Archimu, který byl přihlášený. Nakonec jsem neodolala a Ashley na poslední uzávěrku přihlásila, no a vyplatilo se. Opět moc děkuji Jitce za předvedení Ashley a Olince za společnost.


7.5.2016 - Klubová výstava MSKAO Slavkov u Brna
Ashley Princess Pearl Moravia - V1/8 CAC, KLUBOVÝ VÍTĚZ, BEST OF OPPOSITE SEX
Archie Princ Pearl Moravia - V5/5 (s nádherným posudkem)
Když jsme v pátek s kamarádkou Marcelkou (které také patří obrovský díky za pomoc s úpravou) připravovaly Ashley na klubovou výstavu, tak jsem si říkala, že 3 měsíce po porodu Ashley, by bylo fajn, kdyby od paní rozhodčí Maureen Justice z Velké Británie dostala ocenění známkou Výborná a že by byl malý zázrak, kdyby se Ashley podařilo zopakovat loňský a předloňský úspěch z klubovky, kdy získala ocenění res.CAC. No a on se stal velký zázrak a Ashley s Jitkou dokázaly (pro mne) nemožné a na KV ve fenách zvítězily. Ocenění CAC, Klubový vítěz a BOS, které získaly, jsem přijala s obrovskou ctí a pokorou neboť já sama i přesto, že pro mne je Ashley ta nejkrásnější, bych vybrala jinou fenku, která se mi moc líbila.
Ještě nyní pořád vstřebávám dojmy a nikdy by mne ani ve snu nenapadlo, že já budu mít doma klubovou vítězku. Sen se stal skutečností.
Ještě jednou ode mne obrovský dík organizátorům výstavy, která byla perfektní a paní rozhodčí, kterou Ashley zaujala. Největší díky samozřejmě patří Jitušce (Jitka Svobodová – profi handler), která to prostě s Ashley umí, a já nad fotkami žasnu, jak se s Jitkou Ashley změní a předvádí se v plné kráse. Dojímá mě jejich oční kontakt (sice za pamlsky), ale je tam. Na mě tak zbožně nekouká.
Poděkování také patří všem, kteří nám fandili a tento úspěch nám přáli a radovali se s námi. Všem přátelům také děkuji za super společnost a překrásný den strávený v jejich společnosti a už se moc těšíme na další akci. Velké poděkování také patří i mé rodině, která s námi byla a vše s námi prožívala.
A samozřejmě nesmím zapomenout na tu moji lásku. Ašulko, děkuji, že jsi taková, jaká jsi. Jsi moje největší zlatíčko.


23.4.2016 - Všechna štěňátka z B vrhu jsou v nových domovech
Přejeme našim zlatíčkům krásný a spokojený život v nových rodinách.


10.4. 2016 - První holčička dnes odjela do nového domova
Někdy osud pořádně zamíchá kartami. V pátek nám byla odřeknuta rezervace naší slečny růžové Blaire a dnes naše holčička jako první opustila rodnou hroudu a odjela se svými novými, velmi milými majiteli do nového domova. Bude žít nedaleko od nás v Chropyni u Kroměříže a bude mít skvělého maličkého parťáka smíška Honzíčka. Také ji budou dělat společnost dvě kokří dámy. Holčičko naše, přejeme ti krásný a šťastný život a ať přinášíš svým pánečkům jen samou radost. Měj se krásně zlatíčko.

9.4.2016 Z důvodu zrušené rezervace nabízíme k prodeji volnou fenku - slečnu růžovou Blaire.
Odběr fenečky možný ihned.

3.4.2016 - 6 - 7 týden našich rošťáčků
Tak máme za sebou opět dva týdny. Naše zlatíčka nám pěkně vyrostla, už jsou to pořádní rošťáci, kteří vše kousají, trhají a cupují ;) Jsou zvědaví jak opičky, úžasně umazlení, o které si mimochodem už umí pěkně říct (to pro ty, kteří by nevěděli, že gordoni umí úžasně vykládat). Během těchto dvou týdnů jsme měli spoustu návštěv, za které chci všem, kteří se na naše miminka přijeli podívat, moc poděkovat. Jsem vděčná za každé mazlící ruce navíc, hlavně pokud jsou ochotné nechat se řádně okousat.

28.4.2016 jsme byli opět na veterinární klinice a mimča byla poprvé naočkována a do oušek dostala kérku (tak prý je to teď v módě). Musím říct, že všechna mimča byla úžasně statečná a náš pan doktor Pavel Čejka prokázal úžasnou trpělivost. Ono prohlédnout, naočkovat a natetovat štěně s dalšími šesti pověšenými na nohavicích je nadlidský výkon :D :D
Poslední skvělou zprávou je, že i náš poslední volný chlapeček našel svoji rodinu a tímto jsou již všechna štěňátka zadaná ;)
Největší radostí pro mne je to, že šest našich štěňátek ze sedmi se budou věnovat loveckému výcviku a doufám, že i v budoucnu budou využíváni v myslivecké kynologii J

Za tyto fotky moc děkujeme naší kamarádce Janě Grygarové.

15.3.2016 - 5 týden sedmi statečných
Tento týden byl plný návštěv budoucích majitelů našich miminek. Samozřejmě, že se naši ďáblíci předvedli v tom nejlepším světle, všem ukázali, jak jim krásně rostou zoubky a že jsou pěkně ostré. Také už jsme prcky na chvíli vypustili ven, když jeden den svítilo sluníčko, aby se konečně začali seznamovat s venkovním prostředím. Jen bohužel počasí nám neustále nepřeje, prší a fouká ledový vítr. Takže přesun do venkovního kotce se pořád odkládá a doufáme, že už se nám to tento víkend podaří.

8.3.2016 - 4 týden života našich štěňátek
Tento týden byl pro nás velmi smutný. Naše krásná okouzlující Bonnibelle bohužel doplatila na svoji šikovnost a způsobila si těžký úraz a i přes veškerou snahu doktorů na klinice 9. 3. 2016 svůj boj o život prohrála.
Spi sladce, holčičko naše, navždy budeš s námi v našich srdcích.
Moc děkuji všem, kteří v těchto hrozných dnech stáli při nás a byli nám obrovskou oporou.


Bonnibelle

Ostatní štěňátka byla podruhé odčervena, které opět zvládly statečně. Váhy se pohybují od 2,05 – 2,35 kg. Jsou to už pěkní raubíři, kteří začínají objevovat svět. Také už jsme začali s příkrmy i přesto, že maminka Ashley má neustále dostatek mléka a o své děti se velmi pečlivě stará.

1.3. - 3 týdny života našich štěňátek
Tak nám zase uběhl velkou rychlostí další týden života našich zlatíček. Rostou z nich malí andílci s ďáblíkem v těle. Jsou čím dál více komunikativní, už si vyžadují mazlení a hraní. Také musíme říct, že jsou moc a moc šikovní neboť všichni se sami od sebe naučili chodit dělat potřebu na plenku. Bleskovou rychlostí také prckům rostou zoubky, takže někdy už i hrátky trošku bolí.
K rezervaci už zbývá poslední volný pejsek, tak nás neváhejte kontaktovat.

23.2.16 - Štěňátka mají 14 dní
Přinášíme další novinky o našem B vrhu. 14 dní uteklo jako voda a naše miminka mají za sebou první odčervení. Krásně prospívají, maminka Ashley má dostatek mléka, takže všech osm mrňat krásně roste. Všechna štěňátka už mají otevřená očička a začínají první pokusy o hry, štěkání, vrčení a kousání.
Nožičky už taky začínají poslouchat více, takže už někteří dokáží přecupitat po všech čtyřech přes celou bednu. Proběhlo také převážení a váhy se pohybují od 1100g - 1400g. I od pane veterináře jsme dostali pochvalu za krásně vyrovnaný vrh.

Všechny holčičky jsou již rezervované a k rezervaci jsou ještě 2 volní kluci.
V případě zájmu o holčičku neváhejte kontaktovat CHS Manon Lescaut, kde jsou ještě stále volné krásné gordoní holčičky.

Všechny fotky štěňátek zde: gordonsetter.rajce.idnes.cz


Beitris, Blaire, Bonnibell, Bronnen - 14 dní


Brandeles, Broderic, Brodey, Bryson Zir - 14 dní

14.2.2016 – Naše malá štěstíčka dostala svá jména
Dnes jsme konečně s Olinkou (majitelka táty Zira) rozhodly a ukončily výběr jmen pro naše malá gordoňátka. Všechna štěňátka krásně prospívají, přibývají na váze a maminka Ashley o ně vzorně a s láskou pečuje. Někdy mi až přijde, že je vlastně kojí skoro nepřetržitě. Je to úžasná máma.

Také bych chtěla velmi poděkovat majitelce Zirečka OLINCE VRÁNOVÉ, která za námi přijela ve dvě hodiny v noci k porodu, aby s námi mohla sledovat a být nápomocna u narození těchto našich černých pokladů. Jsme moc rádi, že právě ona a Zireček jsou nyní součástí naší psí rodiny.
Jména našich štěňátek a jejich významy najdete v záložce „Štěňata

9.2.2016 - vrh B gordon setrů je na světě
Dnes přivedla naše Ashley na svět 8 nádherných Zirečkových potomků vrhu B a to v poměru, v jaký bych ani nedoufala. Máme 4 krásné kluky a 4 překrásné holčičky. Samotný porod proběhl během 5 hodin bez jakýchkoliv komplikací. Všechna miminka jsou velmi čilá, mají se k světu a máma o ně starostlivě pečuje.

Všem, kteří jste na nás mysleli a drželi nám pěsti moc a moc děkujeme ;)

Časy a váhy při narození:
1. Pan Modrý - 6:40, 429 g
2. Slečna Růžová - 6:53, 410 g
3. Slečna Červená - 7:23, 380 g
4. Slečna Oranžová - 7:31, 357 g
5. Pan Zelený - 8:42, 373 g
6. Slečna Fialová - 9:46, 402 g
7. Pan Černý - 10:46, 411 g
8. Pan Šedý - 11:24, 335 g

Všechny fotky z prvního dne života ZDE.


28.1.2016 - Dnes je 50. den březosti naší Ashley.
Nastávající maminka vše zvládá bez problémů, je neustále čilá, i když za poslední 3 dny se hodně zakulatila a začíná to vypadat na pořádnou štěněcí nadílku. Začíná si zvykat na porodní bedničku za náležité pomoci mámy Cindy, která v ní také velice ráda lebedí. Zítra (29.1) jdeme na poslední kontrolu a přeočkování proti Herpes viru, tak se i dovíme, o kolik nám máma přibrala. A pak už jen budeme netrpělivě čekat na den D. Přikládáme fotky z 40 a 50 dne březosti a mamči v porodní bedně. Držte nám pěsti.

5.1.2016 - S obrovskou radostí oznamujeme, že vzájemné sympatie Zira a Ashley byly úspěšné a dnes byla u Ashley potvrzena březost.
Jsme šťastní a těšíme se na vrh „B“. Více informací o vrhu a rodičích v záložce „Štěňata

pointing gordon setter

Jana Vajdíková
V Uličce 305, Jarošov
Uherské Hradiště
pearlmoravia@seznam.cz
Tel.: 733 761 328

Tvorba www stránek pro chovatele cernohubova.com

 |      NÁVŠTĚV